Operacje plastyczne piersi, nosa, sylwetki

Temat: jak usunąć plamy z potu na koszulce?
Dot.: jak usunąć plamy z potu na koszulce?
  Cytat:
Napisane przez agata_slomka (Wiadomość 13410357) nie da się..
niestety mam podobny problem, bo mieszanka potu i niektórych dezodorantów powoduje żółtawe plamy na moich koszulkach i wiem, że nie da się usunąć tych plam :P
Da się, ale z białych rzeczy. Mój wypróbowany sposób na kimonach karate (a pot się tam leje, oj, leje ;)): nanieść na plamy odrobinkę domestosu, lekko potrzeć, potrzymać ok. 5 - 10 sekund i porządnie wypłukać ;) Tylko trzeba czytać metki i nie stosować na delikatnych materialach. Działa niezawodnie i nie zauważyłam, żeby cokolwiek się rwało po takich operacjach, a na wyżej wspomnianych kimonach stosuję to regularnie ;)
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=353297Temat: Usuwanie plam z ubrań
Ostatnio miałem problem z przyklejonym Orbitem do spodni.
Poszukałem, pokombinowałem i udało się. Po gumie Orbit nie ma śladu
Myśle, że temat jak najbardziej pomocny
Jeśli macie jakieś swoje sposoby na usuwanie plam - napiszcie o nich.

Możesz usunąć plamę z:

Atramentu
Białego wina
Buraczków
Cola - Coca - Pepsi
Cukru karmelowego
Curry
Czarnej jagody
Czekolady
Czerwonych soków owocowych
Czerwonego wina, czerwonego barszu, czerwonych owoców.
Dezodorantów
Dżemu
Farby
Flamastrów
Gumy do żucia np. na swetrze
Herbaty - plamy po herbacie
Jajka
Jedwabiu - rozlana woda
Jodyny
Kawy i kakao
Keczupu
Kleju
Krepy (bibułka) krepiny
Krwi
Kwasu
Lakieru do paznokci, farby olejnej i inne.
Lakierów do włosów
Likierów
Lodów
Majonezu
Marmolady
Masła
Mięsa (surowe) lub soków z mięsa
Miodu
Mleka
Moczu, uryny
Musztardy
Nafty
Oleju jadalnego (plamy)
Ołówka kopiowego i długopisu
Owoców
Pasty do butów
Pasty do podłogi (woskowa)
Perfumów
Piwa
Pleśni
Podkładu do pudru
Pomadki do ust, szminki
Potu, żółte plamy pod pachami
Przypalenie z żelazka np. na białych spodniach.
Pudru do makijarzy
Rdzy
Smaru od łańcucha roweru
Smoły
Soku i marchwi
Soków owocowych
Sosu tłustego
Soli na zamszu - Biały nalot z soli
Syropów leczniczych
Szpinaku
Śmietany
Tłuste plamy i smary (zastarzałe)
Tłuszczu
Toneru z dukarki lub ksero
Trawy - Plamy po zielonej trawie
Tuszu od długopisu
Tytoniu i nikotyny
Wina
Wiśni
Wosku (stearyna)
Wymiotów (wymiociny)
Zafarbowania
Żywicy

Rozwiązanie znajdziesz na stronie:
http://www.kawencja.com/plamy.html
Źródło: forum.wiecbork.eu/viewtopic.php?t=1538


Temat: Czyścimy wykładziny dywanowe i elastyczne - 4 część cyklu o
W zeszłym tygodniu omawiane były stosunkowo łatwe w utrzymaniu płytki ceramiczne. Do równie niekonfliktowych, jeśli chodzi o sprzątanie, należą wykładziny elastyczne. Te, które wykonane są z tworzyw sztucznych zwykle wymagają okresowego przetarcia powierzchni przy pomocy ściereczki zwilżonej w wodzie z rozpuszczonym detergentem.

Środki do pielęgnacji wykładzin zwykle zawierają mieszaninę preparatów myjących jak i konserwujących, zapewniających podłodze anystatyczność, antypoślizgowość oraz połysk i zabezpieczających powierzchnię przez zabrudzeniami. Nakładane mogą być ręcznie, z wykorzystaniem mopa czy gąbki, a w przypadku dużych powierzchni o silnym natężeniu ruchu skorzystać można ze specjalnych maszyn, które spryskują posadzkę roztworem środka. Zwykle takie preparaty są przyjazne dla środowiska. Stosować je można na wszystkich powierzchniach, które są wodoodporne.
Wykładziny dywanowe, ze względu na ich włóknistą strukturę, są bardziej skomplikowane w utrzymaniu. Regularne odkurzanie oraz pranie zabezpiecza je oczywiście przed wnikaniem kurzu czy powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, jednak niekoniecznie pozwala uniknąć zaplamień. Do usuwania trwałych zabrudzeń zwykle stosuje się preparaty używane miejscowo. Przykładowo, dostępne są specjalne aerozole do usuwania resztek gumy do żucia. Spryskiwany środek zamraża zabrudzenie umożliwiając mechaniczne usunięcie plamy. Do plam tłustych stosuje się rozpuszczalniki. Ponadto oferta rynkowa bogata jest w środki do poszczególnego rodzaju zaplamień: organicznych, na bazie pary wodnej, chemicznych z podziałem na preparaty do czyszczenia wstępnego i właściwego. I tak w sklepach można znaleźć środki do czyszczenia ekstrakcyjnego, szampony, suche piany, dezodoranty oraz wszelkiego rodzaju odplamiacze. Zanim jednak zaczniemy eksperymentować z różnymi środkami warto zapoznać się z ich instrukcją użytkowania.

Różnorodność dostępnych preparatów oraz duża konkurencja wśród ich producentów sprawia, iż klient zwykle kuszony jest całymi liniami środków czyszczących, kilkustopniowych programów odnowy wykładziny. Ich zaletą niewątpliwie jest rozpoznawalność środków i przewidywalność efektów – przywiązanie do jednego, sprawdzonego producenta sprawia, iż właściciel podłogi bezpiecznie może stosować swoje ulubione preparaty przez długi okres czasu. Ponadto odpowiednia dobrana linia do rodzaju posadzki sprawia, iż zarówno w przypadku regularnej pielęgnacji jak i okresowego, głębokiego czyszczenia, środki czyszczące są łatwo dostępne. A sama wykładzina, sprzątana i chroniona przed kurzem, pozbawiona nieprzyjemnych zapachów i plam dłużej zdobi podłogę.

Pranie dywanów czy wykładzin dywanowych obecnie nie urasta do rangi kilkudniowego przedsięwzięcia. Skoncentrowane preparaty umożliwiają okresowe czyszczenie, na mokro lub sucho, rozległych powierzchni w bardzo krótkim okresie czasu. Mieszaniny wysoko pieniących się związków powierzchniowo czynnych szybko i skutecznie pozwalają usuwać zabrudzenia, roztocza i kurz. Resztki preparatu są likwidowane przy pomocy zwykłego odkurzacza a powierzchnia wykładziny pozostaje zabezpieczona na działanie kurzu.

Warto wspomnieć o nowatorskich sposobach oczyszczania wykładzin. Metoda suchych wiórków pozwala na usuwanie stosunkowo trudno usuwalnych plam, ale wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu wcierającego wiórki (proszek lub gąbki) w powierzchnię wykładziny. W przypadku wykładzin supełkowych coraz popularniejsza jest metoda bonnet polegająca na spryskaniu podłogi specjalistycznym środkiem, a po kilku minutach wyczyszczeniu jej jednodyskową maszyną używającą bonnetu – rodzaju bawełnianego mopa. Takie sposoby czyszczenia wykorzystywane są w biurowcach, zazwyczaj przez profesjonalne ekipy sprzątające.

Najbardziej skuteczną i najprostszą metodą do stosowania w domu pozwalającą na utrzymanie wykładziny w czystości jest zwykłe… odkurzanie. W przypadku dywanu, odkurzanie umożliwia rozczesywanie ugniecionego runa a zarazem dokładniejsze czyszczenie przedłużając żywotność takiej podłogi. To właśnie regularne odkurzanie pomaga pozbyć się większości zabrudzeń, nierozpuszczalnych w wodzie czy w środkach chemicznych.. Stosowanie odkurzaczy wodnych pozwala na usunięcie kurzu bez ponownego rozpylania go po oczyszczonej powierzchni.

Tak jak w przypadku utrzymywania w czystości każdej innej powierzchni najważniejsza jest częstotliwość. Zaniedbywanej przez miesiące wykładziny nie uratuje nawet najnowocześniejszy sprzęt i stosowanie najdroższych preparatów. Stąd warto regularnie odkurzać podłogę, nawet jeśli na jej powierzchni nie pojawiają się widoczne zabrudzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną aktualnością, w której podsumujemy cykl poświęcony pielęgnacji różnych rodzajów podłóg.


Zdjęcie udostępniła firma Polyflor.


Chcemy także poinformować wszystkich użytkowników Forum Podlogi.info, iż wprowadziliśmy dodatkowe zabezpieczenia obrazkowe przy rejestracji i tworzeniu postów. Mamy nadzieję, że takie ulepszenie pozwoli utrzymać forum "w czystości", ułatwi poruszanie się po nim nowym i stałym użytkownikom oraz skutecznie zniechęci twórców spamu. Zachęcamy do aktywnego udzielania się na forum.

Redakcja Podlogi.info
Źródło: podlogi.info/forum/viewtopic.php?t=323